BRUKS
Tävlingsekipage vi minns


Ekipagen läggs in i bokstavsordning.

Inger och Gleamy
  Förarens namn: Inger Artberger
     
  Hundens namn: Mandylike's Gleamy Grain "Gleamy"
    S33075/2003
     
  Ras: Labrador Retriever
     
  Född: 2003-04-14
     
  Titlar: SeSpCh
     
  Tävlat i: Elitklass spår
     
  Meriter: Svensk spårchampion
     
  Övrigt: 2:a pris elitklass lydnad på 251 poäng
    Labradorklubben Skånes hedersdiplom 2010
     
     
Yvonne Artberger och Mandylike's Plymouth
  Förarens namn: Yvonne Artberger
     
  Hundens namn: Mandylike's Plymouth "Porter"
    S37856/2007
     
  Ras: Labrador Retriever
     
  Född: 2007-04-29
     
  Titlar: -
     
  Tävlat i: Elitklass spår
     
  Meriter: Godkänd elit spår
     
     
     
     
     
Ronny Eriksson
  Förarens namn: Ronny Eriksson
     
  Hundens namn: Wilse's Flay "Flay"
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2007-12-07
     
  Titlar: -
     
  Tävlar i: Elitklass spår
     
  Meriter: 1 Cert elit spår
    Klubbmästare Bruks 2011
     
     
     
     
Göran Hartlén
  Förarens namn: Göran Hartlén
     
  Hundens namn: Wilse's Joy "Joy"
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2009-01-05
     
  Titlar: -
     
  Tävlar i: Elit klass spår
     
  Meriter: Certpoäng elit spår
     
     
     
     
     
Pia Hartlén
  Förarens namn: Pia Hartlén
     
  Hundens namn: Wilse`s E-min "E-min"
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2007-01-15
     
  Titlar: KORAD SeBCh
     
  Tävlar i: Elitklass spår
     
  Meriter: Svensk Brukschampion
    Svensk Schäfermästare spår 2012
    10 cert
    Klubbmästare bruks 2008 Ystads Brukshundklubb
     
  Övrigt: 2014-2015 tävlade Göran med E-min och tog bl a ett cert i Kristianstad i
    april 2015.
  Förarens namn: Pia Hartlén
     
  Hundens namn: Adidac Iska
    S48559/2000
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2000-08-03
     
  Titlar: SBCH
     
  Tävlat i: Elitklass spår
     
  Meriter: Svensk brukschampion Distriktsmästare spår 2008
     
  Övrigt:



Deltagit i SM spår 2007 i Piteå och SM spår 2008 i Västerås
7:e bästa spårhund i Sverige 2007 och 5:e bästa spårhund 2008
3:e plats schäfer SM 2008
Iska har totalt tagit 31 cert
     
     
     
  Förarens namn: Kerstin Karlsson
     
  Hundens namn: Toy-Max Hitting Your Heart "Viska"
     
  Ras: Storpudel
     
  Född: 2005-09-20
     
  Titlar:
     
  Tävlar i: Appell spår
     
     
  Meriter:  
     
  Övrigt: Lydnadsklass 2, Rallylydnad, Agility
     
     
Lisa Larsson
  Förarens namn: Lisa Larsson
     
  Hundens namn: Askelons Fröja "Fröja"
     
  Ras: Rottweiler
     
  Född: 2007-03-30
     
  Titlar: KORAD
    LP 1
    Cert Försvarsmaktshund
     
  Tävlar i: Elitklass spår
    Patrullhund högre
     
  Meriter: Uppflyttad spår elit
     
  Övrigt: Uppflyttad till lydnadsklass 2
     
     
  Förarens namn: Tommy Nilsson
     
  Hundens namn: Puckings Trix
    S28436/2002
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2002-03-25
     
  Titlar:  
     
  Tävlat i: Elitklass spår
     
  Meriter: Många cert i spår samt tävlat flera gånger i SM i spår
     
     
     
     
     
Tommy Nilsson
  Förarens namn: Tommy Nilsson
     
  Hundens namn: Puckings Äcco "Äcco"
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2008-03-23
     
  Titlar: SeBCh spår
     
  Tävlar i: Elitklass spår
     
  Meriter: Svensk Brukschampion
    Deltagit i Bruks-SM 2011, 2012 och 2013
    DM-mästare Skåne i spår 2011
    4:e placering Årets Spårhund 2011
    Klubbmästare bruks 2009
    Klubbmästare Bruks 2013
  Förarens namn: Tommy Nilsson
     
  Hundens namn: Puckings Bonzo "Bonzo"
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2012-10-03
     
  Titlar:  
     
  Tävlar i: Elit klass spår
     
  Meriter: Certpoäng elitklass spår
     
     
     
     
     
  Förarens namn: Ann-Christine Persson
     
  Hundens namn: Rissies Nicha
    S53136/99
     
  Ras: Riesenschnauzer
     
  Född: 1999-10-08
     
  Titlar: Se BCh
     
  Tävlat i: Elitklass sök
     
  Meriter: Många cert i sök samt tävlat SM i sök 2009
     
     
     
     
     
  Förarens namn: Agnetha Persson
     
  Hundens namn: Everotts Pys
     
  Ras: Rottweiler
     
  Född: 2009-03-01
     
  Titlar: KORAD
     
  Tävlar i: Elit spår
     
     
  Meriter: Godkänd elitklass spår
     
     
     
     
Siv Åkesson
  Förarens namn: Siv Åkesson
     
  Hundens namn: Raskabo Furia "Furia"
    S18592/2006
     
  Ras: Schäfer
     
  Född: 2006-01-12
     
  Titlar: KORAD
     
  Tävlat i: Högre klass spår
     
     
  Meriter: Godkänd högre klass spår
     
  Övrigt: Uppflyttad lydnadsklass 2
     
     
  Förarens namn: Inga-Lill Ölin
     
  Hundens namn: Satchmo's Xera
    S19101/2003
     
  Ras: Beauceron
     
  Född: 2003-01-21
     
  Titlar: SE BCH, SE SPCH, SUCH, DKCH, NUCH, NordUCH, IntUCH, KBHV05, KORAD, LP2, Recommandé cot. 4
     
  Tävlat i: Elitklass spår, Lydnadsklass 2
     
  Meriter:





4 cert elitklass spår
Skurups BK hederspris för bästa lägre resultat
Årets utställningshund 2005 Svenska Beauceronklubben
Årets brukshund 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Svenska Beauceronklubben
Årets allroundhund 2010 Svenska Beauceronklubben
BIR 2010 rasspecial Beauceron Askersund
     
  Övrigt: